Testy v Castellettu odloženy

Z důvodu nepřízně počasí v Itálii kolektivní testy Easy odloženy o týden.
08. 02. 2012 20:14:41

EASY 100

Na konci roku 2011 si Filip Klier převzal u firmy JOKA novou motokáru EASY 100.Ve třídě EASY bude Filip startovat v roce 2012 jak v českém šampionátu tak i v Itálii, kde je tato třída velice prezentovaná a ježděná. Jedná se třídu s motorem o výkonu 20,5 HP (koní) a zavodníci jsou ve věkovém rozmezí 13 - 17 let. Filip bude tudíž letos patřit mezi benjamínky této kategorie. Pokud se v letošní sezoně v závodním poli neztratí,ukáže svou bojovnost a sžití s novou motokárou,chtěl by se se svým týmem na závěr letošní sezony zůčastnit Mezinárodního finále v italském Ottobiano.
19. 01. 2012 11:48:18

Vitěz Karting cupu před posledním závodem

Již před posledním závodem, který se jede 17.9.2011 ve Vysokém Mýtě, se stal Filip vítězem Karting cupu v kategorii KADET. Poslední závod proto pojede ve třídě Easy 100, aby si vyzkoušel techniku, ve které pravděpodobně bude bojovat o vavříny příští rok.
17. 08. 2011 11:44:36

Testování Easy 100

Na motokárové školičce v Sosnové si Filip vyzkoušel jízdu s motokárou Easy 100, zapůjčenou od Joka teamu.I když nebyla nastavená do posledního detailu na Filipovu postavu, jízdu si závodník užil.Třída Easy je jeden z možných směrů, o kterém náš team uvažuje.
04. 04. 2011 10:52:06

Školička Sosnová

Dne 2. a 3. 4.2011 se na závodní dráze v Sosnové pořádá školička pro začínající závodníky a pro ostatní závodníky je to první trénink.
18. 02. 2011 16:59:59

ROK 2013

V letošním roce se Filip účestní závodů Praga Mistrovství České republiky v prestižní třítě KF Junior. Do třídy vstoupil prvním závodem v Chebu, kde na podvozku Praga, s motorem TM od motoráře (Machač) v obou rozjížďkách vyhrál. Poté následoval závod ve Vysokém Mýtě. Zde chybou mechanika dojel v kvalifukaci na posledním místě, ale v rozjížďkách zabojoval a vyneslo mu to celkové druhé místo. Třetí závod se konal na treti v Sosnové. Jezdce trápily problémy s motorem, takže do první rozjížďky nenastartoval včas a ve druhé dojel třetí. Celkově obsadil čtvrté místo. Poslední závod který se zatím jel, byl v Písku. Po dohodě s motorářem měl Filip připravené dva motory. Po malinkých komplikacích v kvalifikaci dojel celkově na druhém místě, když jeho největší soupěř dojel až za ním. Tímto si zatím Filip pojistil vedení v šampionátu Praga MČR.

12. 07. 2013 13:30:53
ROK 2012 a KF3 Národní a Easy 100

V roce 2012 závodník teamu Filip Klier skončil na třetím místě v Mistrovství České republiky ve třídě KF3.I přes špatný začátek sezony, kdy měl zlomenou nohu a musel vynechat první závod MČR, se mu ve zbývajících čtyřech závodech dařilo a obsadil pěkné třetí místo celkově. Dále jel Karting cup ve třídě Easy 100. Tyto závody pojal jako přípravu na Světové finále Easy, které se koná každoročně v Italii. Na tomto finále, kterého se zůčastnil, se neprobojoval do finálové jízdy A a v opravné jízdě byl italským jezdcem vystrčen mimo trať.Ale i přesto to byla veliká zkušenost.

10. 01. 2013 12:16:34
ÚSPĚŠNÝ ROK 2011

V roce 2011 Filip Klier završil své působení v dětské kategorii KADET celkovým prvním místem v republikovém šampionátu KARTING CUPU. Vyhlášení výsledků a ocenění šampionů se uskutečnilo 22.10.2011 v Moravské Třebové. Zde Filip obdržel pohár za celkové první místo a triko s nápisem ŠAMPION KARTING CUPU.

19. 01. 2012 11:32:44
ROK 2010

Rok 2010 byl přestupem do nové třídy Kadet a Mini 60.Ani v tomto roce se jezdec teamu KMT kart neztratil. Mistrovství české republiky 5. místo celkově Mistrovství slovenské republiky 5. místo celkově Karting cup třída Mini60 5. místo celkově Karting cup třída Kadet 3. místo celkově

14. 03. 2011 15:25:31
ROK 2009

Ve své první motokárové sezoně dojel Filip celkově na krásném druhém místě v Karting cupu.